Neděle 26. ledna 2020, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. ledna 2020 Zora

Jak bolševici pozvraceli sněmovnu

21. 06. 2007 6:55:23
Velká slova, velká gesta, velká očekávání, zvýšené hlasy, panáky na kuráž, zpocená čela. Za řečnickým stolkem se střídají hlavní hvězdy ukřivděných, zakomplexovaných, mocichtivých a demagogických rudých gard. Toť dopolední exhibice v poslanecké sněmovně parlamentu ČR dne 20. června 2007 v přimém přenosu ČT 24. Pojďte se mnou odhalit pravou tvář jejich konání.

Jednou pro vždy musí někdo pojmenovat cíle a cesty k jejich dosažení, které růžovorudá koalice s krycím názvem KSČSSD používá. Měl to být krach Topolánkovy vlády, ostudné a potupné poslední chvíle společenství ODS s KDU-ČSL a SZ. K čemu však došlo ? Paroubek riskoval hlasování i v pozici, kdy mu muselo být jasné, že prostě 101. hlas mít nebude. Znamená to tedy, že hlavním jeho cílem bylo dostat neomezený prostor v přenosu televize a vyzvracet na občany snůšku nechutných, ničím nepodložených, lživých a hlavně demagogických blábolů, které měli zahřát u srdíčka jeho oddané stádo a zmobilizovat jej k dalšímu revolučnímu boji za tzv. „sociální spravedlnost“, rozuměj - JÁ, JÁ, JÁ chci být premiér.

Je zcela evidentní, že bývalý agent Rokko se nikdy nesmíří s tím, že mu vzali jeho nejoblíbenější hračku – neomezené rozhodování o této zemi, životech lidí v ní a přístup k rozdělování peněz vybraných na daních od těžce zkoušených zaměstnanců a podnikatelů. Však vždycky malinko ukáplo i směrem k „Lihovému domu“ a bylo dobře. Biolíh, Bamberg, čachry pozemkového fondu, Liberta, 60-ti miliardový tandem Gross-Krejčíř, kakaový Bob, starosta Péťa a další vymoženosti vlády „sněhově čistých růžových odborníků“ jsou zapomenuty, pomalovali se válečnými barvami a s pomocí bratrů Komančů se vydali na válečnou stezku.


9:07 – od vůdce se dozvídáme, že hlavním motivem této schůze je kauza Čunek. Zajímavé je, že když byl podobně obviněn Gross, tehdy dokonce premiér, nikomu v ČSSD ani KSČM to nevadilo. Spokojili se s vysvětlením, že Stáníkovi nějaký mega předal strejda lampasák v igelitce. Sice to později neustál, jelikož nenašel ani sebemenší relevantní argument na svoji obranu, ale Čunek je prozatím v jiné situaci. Ne, že bych z tohoto případu byl nějak odvázaný, ale tvrzení té paní sekretářky, které je hlavním motivem vyšetřování, připadají mi malinko jako osobní pomsta a byl bych opravdu rád, kdyby policie konala a co nejrychleji případ uzavřela. Pokud se ukáže Čunkova vina, do vězení s ním, korupce musí být trestána co nejtvrději, ale dokud se Paroubek a jeho souputníci budou opírat jen o argument jedna paní povídala, ať s prominutím drží jazyk za zuby.


9:18 – kritika vládních reforem, zlatý hřeb projevu. 90 % občanů této země čeká po jejich zavedení spánek pod mostem a žebrácká mošna, ti zlí boháči a kapitalisté se naopak utopí v šampaňském nebo kaviáru. Chudí budou umírat, protože nebudou mít 20,- Kč na návštěvu lékaře. Až budu premiér, všechny reformy zruším, dávky zvednu, na všechno bude, když tak si půjčím, a jak je známo, státní dluhy se přece neplatí (oblíbená teze J.P., o kterou se opírá jeho politický růst, ale bohužel i takřka již nekontrolovatelný růst zadlužení ČR). Tolik mezi řádky projevu Velkého JÁ.


9:38 – Milan Urban a zmínka o čerpání peněz z EU. Prý to tato vláda neumí. Já sám bych to tak nepřeceňoval. Nalijeme do EU pár miliónů z našeho, již tak chudého rozpočtu, bruselští úředníci si jich pár nechají na rozkvět svých koryt a občas nám nějaký s velkou pompou milostivě vrátí. Zkuste někdy zažádat o tzv. EU grant – je to jen živení zbytečných úředníků – velká chyba systému, obce by samy měly dostávat ty peníze přímo a ne oklikou přes Brusel, bylo by jich víc a jistě lépe využitých. Mimochodem část reformy dle V.Tlustého. Na to Urban zapomněl.


9:48 – rudý bratr Filip je zhnusen systémem, kdy je potřeba většina ke schválení návrhu. No, demokracie bolševikům nikdy nešla.


10:01 – pro mne vrchol, David Rath nařknul vládu z korupce a neschopnosti, což jsou druhé jména pana soudruha doktora. Navíc se ozdobil vlajkami, čímž dal vyniknout svému narcismu. Jak přízračné a poučné. Myslím, že víc se ztrapnit nemohl.


10:07 – mistr plíživého zvyšování daní Bohuš Sobotka konstatoval, že Topolánek je nejslabší premiér od roku 1918. Nemá prý morální autoritu. Toto si dovolí říct člověk, který ze sebe na svém blogu na Aktuálně.cz dělá disidenta a popisuje, jak v 80. letech minulého století jezdil demonstrovat do Prahy proti vládě KSČ. Neskutečné ! Už vidím malého Bohouška, vzorného studenta a svazáka, jak se pustil mamičiny sukně, navlékl vaťák a spolu s Havlem, Vondrou a Pepou Nosem pochoduje čelem proti agentům STB na Václaváku a Paroubek, alias Rokko, na něj píše hlášení.


10:55 – další hřeb programu. Estébácký synek Grebeníček po bolševicku a bez skurpulí slibuje zakroutit krkem dle svého vzoru Klémy G. všem, kteří si dovolí být bohatší než je sociální minimum. Soudruzi holt potřebují k moci stejně chudé, propagandou totálně zblblé stádo bez jakýchkoliv elit. To víme, ukázali jste nám od roku 1917 jak to umíte dostatečně, soudruzi.


12:01 – vláda nepadla. 101 proti návrhu. Ale pach zvratků z projevů, ozvěny bouchání rudých pěstí do řečnického pultíku zůstane ve sněmovně dlouho. Zapamatujme si je také.

Autor: Karel Kříž | čtvrtek 21.6.2007 6:55 | karma článku: 46.91 | přečteno: 16872x

Další články blogera

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 765 | Diskuse

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma článku: 28.75 | Přečteno: 893 | Diskuse

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma článku: 44.64 | Přečteno: 5534 | Diskuse

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma článku: 32.62 | Přečteno: 986 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Volba ANO, falešný alibismus

Voliči ANO zdůvodňují svou volbu tím, že už mají dost kauz z minulosti, oligarchů a rozkrádání státních peněz tradičními stranami. Udivující je potom to, že bývalí voliči těchto stran volí oligarchu s ještě větším počtem kauz.

25.1.2020 v 23:58 | Karma článku: 8.33 | Přečteno: 106 | Diskuse

Vladimír Zeman

Lidovci volí nové vedení.

Na předsedu kandidují Marián Jurečka, náš kolega bloger Tomáš Zdechovský a Jan Bartošek. Teď čtu, že se Tomáš Zdechovský kandidatury vzdal, místo něj kandiduje Jan Horníček.

25.1.2020 v 11:48 | Karma článku: 27.73 | Přečteno: 496 | Diskuse

Jan Dvořák

Komu ze „svaté trojice“ dají lidovci přednost? Nikdo lepší by se nenašel?

I nevoliči té či oné politické strany mohou jevit nelíčený zájem o to, kdo se postaví, respektive kdo bude v tajné volbě do jejího čela postaven. Tím spíš u druhé historicky nejstarší partaje v Česku.

25.1.2020 v 8:59 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 431 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Západ v obležení Stalinových vrahů I.

Navzdory genocidním skutkům Stalina, a tomu, že s Hitlerem na základě bolševickonacistického paktu o neútočení ze 8/1939 rozpoutal 2.sv.v. , nechal Putin v 12/2019 na Stalinovy prosincové narozeniny vylepit Stalinovými

24.1.2020 v 20:46 | Karma článku: 21.92 | Přečteno: 674 | Diskuse

Martin Braun

Sladká Francie ve spárech islámistického dogmatu

Před chvíli přinesla idnes informaci o mladé dívce z Francie, která se stala terčem útoků ze strany náboženských fanatiků. Protože si dovolila vyslovit svůj názor, hrozí jí znásilněním, zabitím a dalšími lahůdkami.

24.1.2020 v 18:56 | Karma článku: 45.19 | Přečteno: 7474 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4858

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Najdete na iDNES.cz