Nízké mzdy i důchody jsou daní za praktikování socialismu

13. 10. 2015 8:30:38
Českem stále hlasitěji rezonují rozzlobené hlasy pracujících lidí, kteří jsou hrubě nespokojení s nízkou mzdou i hlasy důchodců, kterým se velice nelíbí jejich žebrácké almužny za celoživotní dřinu.

Všichni se snaží najít viníka tohoto stavu a vysvětlení, proč pár kilometrů od jejich domova, za hraniční čarou směr západ, mají stejně výkonní občané svých zemí za stejnou práci odměnu třikrát až čtyřikrát větší, stejně jako vyplácené důchody. Kde je chyba? V čem je rozdíl?

Na toto téma velmi rádi řeční čeští odboroví bossové, marxističtí ekonomové, ale i představitelé socialistické vlády. Nejčastějším vysvětlením z jejich úst je Klausova tunelizace, ODS a Kalouskovy reformní škrty. To je prý hlavní příčina současné bídy pracujících i nedostatku důchodců. Nejhlasitěji takto křičí pohrobci ROH a sockomanda z Lidového domu, kteří k tomu přidávají ještě údajně malou regulaci pracovního trhu, parasitismus daně zatajujících podnikatelů či chamtivost buržoustů vykořisťovatelů. Kdyby se nekradlo a netunelovalo, mohli bychom mít platy jako na Západě. Že korupce, a následné rozkrádání i tunelování, plyne hlavně ze socialistických zásahů do svobodného trhu praktikující regulátoři „skromně“ opomíjejí.

Podle jejich ideálního světa by bylo nejlepší, kdyby soudruzi mohli všem soukromým zaměstnavatelům nařídit, aby mzdu navýšili dle představ odborů a kde na to vezmou je přeci jejich věc. Kdo na to nemá ať nepodniká, hotové – sociálně vyřízené. Potom přijdou i jistoty a prosperita, protože bohatý zaměstnanec roztočí svými útratami kola eurosocialistického „kapitalismu“ a konečně přijdou zářné zítřky. Jen zapomínají, že potom asi nebude mít kdo vyplácet ani ty mrzké mzdy současnosti.

Je však opravdu velmi zajímavé, že tito novodobí bolševici zapomínají na historii jen málo vzdálenou, když jejich hlavní činností bylo rozdávání vánočních kolekcí a řazení průvodu na 1. máje. Tenkrát jim tak nějak nevadilo, že československý dělník robotuje ani ne za desetinovou mzdu západoněmeckého soudruha a domácí důchodce nemůže jezdit dovolenkovat na Kanáry jako ten z Bonnu, neboť na to nenašetří ani kdyby celý rok nejedl a navíc jej tam bdělý lidový komisař ani nepustí.

A zde je jádro problému, které se opět povedlo socialistům propagandisticky vytěžit do posledního zrnka. Hnusní jsou Klaus, Kalousek a Topolánek, ale že za tu současnou bídu může 40 let komunistického zmaru je prý dnes už jen vyčpělý anachronismus. Vždyť tady pětadvacet let budujeme ten volný trh evropského vzoru a vymlouvat se na bolševika je směšné. Už dávno jsme měli Německo, nebo alespoň Rakousko, dohnat a předehnat!

Jenomže v zaslepení rudými brýlemi si někdo jen těžko uvědomí, že honit někoho v nadupaném Mercedesu starou, ojetou a neudržovanou škodověnkou 120 L můžete třeba 100 let a stejně jej asi nedojedete... To musíte ten auťák nejdříve zmodernizovat, přestavět, totálně předělat. A to se s naší společností bohužel stále nepodařilo, neboť zaostalost komunistické stodvacítky byla tak obrovská, že sotva držela pohromadě, natož aby byla schopna natolik zrychlit, že by mohla s kapitalistickým Mercedesem držet tempo, natož jet rychleji.

A nejhorší důsledek uvedeného je fakt, že ani dnes u nás ta krásná nadupaná auta stále nevyrábíme, ač se nás o tom Sobotka, Středula a Mládek snaží přesvědčit. My tady jen otrocky montujeme kvalitní vize německých inženýrů za hrst rýže, kterou oni tuto nádeničinu ohodnocují. I to jsou důsledky komunistického hospodaření a postavení, do kterého jsme se celospolečenským rudým úpadkem dostali.

Největším paradoxem doby však je, že noví socialisté se v národohospodářském sociálním inženýrství praktikovaném za bolševiků vidí a slibují nám lepší platy i důchody, které by nám měli přijít opět po cestě řízeného státního socialismu, do kterého se zamilovala i celá slavná EU. Větší daně, větší přerozdělování, „více státu – více adidas“! K blahobytu se prodaníme, proregulujeme, prozákonujeme, provyhláškujeme, prodotujeme. Tak zní heslo doby.

Politicky korektně se však mlčí i o tom, že už tak malé mzdy jsou ještě více kráceny i pro to, že stát už dnes bere více jak 50% hned při výplatě. Mlčí se o tom, že z toho zbytku sebere na už jednou zdaněném příjmu dalších 15 – 21% za DPH při každém nákupu, vezme si daň spotřební či další daně a poplatky a daňovému nevolníkovi tak zůstane opravdu čistého jen asi čtvrtina jím vyprodukované a zaměstnavatelem placené hodnoty.

To jsou všechno prvky stále přežívajícího socialismu, který však dnes ještě povyšuje majitel hnutí ANO z postu ministra financí na korporátní fašismus, neboť k výše uvedeným sociálně demokratickým ekonomickým mantrám notně, a už zcela veřejně, přidává koření oligarchismu, což vydává za pokrok a spásu. Tedy už se nekrmí jen vyvolená partaj a její přisluhovači, ale přímo určení jedinci, kteří si nakonec kúpí všecky.

Takže pokud čekáte na nějaké vyšší mzdy či důchody zvýšené o více jak 40,- Kč měsíčně, jste naivní. Socialistický systém totiž přeje jen erárnímu lupu a jeho přisluhovačům. Zeptejte se na mzdy odborového bosse, vysokého státního úředníka nebo na důchod bývalého náčelníka StB, doplněný rentou za „službu vlasti“.

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Související články:

Milí ekonomové, peníze vám zamotaly hlavu

Živnostníci, stále (toho) nemáte dost?

Totalitární tendence: „Západ“ před zrušením bankovek

Autor: Karel Kříž | úterý 13.10.2015 8:30 | karma článku: 36.87 | přečteno: 1757x

Další články blogera

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 744 | Diskuse

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma článku: 28.75 | Přečteno: 882 | Diskuse

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma článku: 44.64 | Přečteno: 5525 | Diskuse

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma článku: 32.62 | Přečteno: 981 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Naše země vzkvétá, někde více někde méně

Ano, nic si nenalhávejme naše země vzkvétá. Srovnávat její stav se stavem před třiceti lety je v zásadě nemožné. Neboť tehdejší zuboženou, beznadějně chudou a zaostalou zemi, jejíž zřízením byla komunistická diktatura

18.11.2019 v 17:00 | Karma článku: 17.23 | Přečteno: 285 | Diskuse

Jan Provazník

Tomáš Halík má samozřejmě pravdu

Reakce na článek Jana Bartoně - Halík tvrdí: „Problém je ve voličích“, ve kterém se autor snaží prokázat Halíkův omyl.

18.11.2019 v 16:22 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 859 | Diskuse

Miroslav Gruner

Smutná bilance 1989 -2019 a neradostné vyhlídky.

Vypadá to, že A. Babišovi přece jen jeho přešlapy projdou. A to je asi základní předpoklad, aby do politiky vstoupil P. Kellner, i když ten na to bude mít lidi. 30 let po listopadu máme překousnout lupičství privatizátorů a mlčet.

18.11.2019 v 14:00 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 450 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro"lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 29.40 | Přečteno: 2020 | Diskuse

Robert Brinda

17. listopad na Národní.

Je to k smíchu nebo k pláči, když profesor politologie nerozumí politice? Předseda ODS pan Petr Fiala na Národní poskytl novinářům "improvizované" interview.

18.11.2019 v 11:38 | Karma článku: 32.23 | Přečteno: 850 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4857

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Najdete na iDNES.cz