Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Svrhne Paroubek vládu ? Aneb co bude v roce 2017 ...

15. 06. 2007 14:59:53
Je 1.června 2017 a prezident České lidově demokratické republiky Jiří Paroubek ve svém pravidelném ranním projevu na TV stanici ČTNOVA 1 právě znovu vysvětluje občanům chyby vlád ODS z let 1991-1997 a chvilkového vládnutí této strany v roce 2006 a 2007. Znovu opakuje, že vítězství levicových sil v červenci 2007 bylo jedinou a správnou alternativou, že rezignace Topolánkovy vlády, na základě jeho hrdinského činu - vyvolání hlasování o důvěře vlády - bylo to nejlepší pro blaho občanů nynější ČLDR.

Předseda vlády David Rath spolu s ministrem financí B. Sobotkou v deníku Růžové Právo představili další daňové balíčky vlády. DPH za zvýší na 75%, daň z příjmů na 81%, sociální pojištění bude 90%, povinná platba na bezplatné zdravotnictví bude paušálně ve výši 5 000,- Kč měsíčně. Zároveň se však sníží daň z dýchání vzduchu o 1,5%, daň z jízdy automobilem o 0,5 %, daň z používání veřejných chodníků o 2%, daň za používání mobilních telefonů o 1,0% a dojde také k výraznému snížení daně z vyměšování o celé 3 procentní body. Nově se však zavádí daň za nošení spodního prádla, daň za užívání slunečního svitu a také poplatek pro zbohatlíky vlastnící více jak jeden TV přijímač va výši 10000,- Kč měsíčně za každý další přístroj v domácnosti.
Předseda parlamentu Vojtěch Filip s radostí oznamuje, že dluh ČLDR klesnul na pouhých 10 bilionů 800 miliard Kč a zavedení Eura bude tedy možné již v roce 2050 až 2075. Zároveň však připomíná nový zákon o neplacení daní, kdy pro jeho nejvyšší sazbu byl znovuzaveden trest smrti. Také se pochvalně zmiňuje o levné půjčce od spřátelené Venezuely ve výši 10 miliard dolarů, která umožnila zaplatit sociální dávky za měsíc květen 2017. Půjčka je splatná až v roce 2027 s úrokem pohých 28% a ručíme za ni jen polovinou Moravy.
Ministr práce Zdeněk Škromach přidal prohlášení o stavu pracujících k dnešnímu dni. Ve výrobní sféře pracuje celých 96 351 občanů, převážně však obyvatel káznic a ústavů pro choromyslné, jinak dále máme 2 861 566 státních úředníků, policistů nebo politiků, 699 856 obchodníků (100% však asijského původu) a 5 126 854 nezaměstnaných pobírajících sociální dávky. Podařilo se však získat investora na bývalou automobilku Škoda v Mladé Boleslavi (zde bohužel výroba skončila po roce 2008, když se vedení nedohodlo s odbory o navýšení mezd o 35% a VW přesunul výrobu do Vietnamu). Naturalizovaný investor Dong-Van-Tćao, zde chce za pomocí státní dotace ve výši 2 500 000 000,- Kč vybudovat velkokapacitní tržiště, kde zaměstná až 100 pracovníků. Každý kdo nastoupí do práce dostane prý jednorázový příspěvek až půl miliónu korun. Jak však dodal ministr, stejně asi budeme muset dovézt tyto pracovníky z Ukrajiny.
Rozhlasová stanice Žlutá hvězda také dnes odysílala rozhovor s posledním živnostníkem v ČLDR. Stařec si však po pětiletém pobytu v kriminálu za nezaplacení daně z používání kalkulačky na mnoho nevzpomínal a v přímém přenosu svůj živnostenský list roztrhal a snědl.
Vzhledem k blížícímu se termínu parlamentích voleb také vydal prohlášení ministr sociálních dávek a zároveň onbudsman Miroslav Grebeníček. V týdeníku Ráj na zemi znovu připoměl zvýšení soc. dávek o 5 000,- Kč na každé dítě a také otevření další školy pro bílou menšinu v Brně a Ústí nad Labem.
Bulvární deník Haló blesk noviny dnes jen kostatuje, že cena benzínu opět přesáhla 100,- Kč za litr, Vendula Svobodová se usmířila se svým nevlastním synem, Anička se stále nenašla a že bude pěkný sluneční den, tedy na dani ze slunečního svitu je každý pracující povinen odvést 181,- Kč k rukám Finančního úřadu v místě bydliště.

PS: Je to můj malinko poopravený starší text z fóra na mém osobním webu http://lion66.webovastranka.cz/ , kdy jsem jím reagoval na populistické bláboly bývalého ministra financí B. Sobotky na jeho blogu.

Odepsal mi: oceňuji Váš příspěvek, jistě dal hodně práce, ale ČSSD měla vládní odpovědnost posledních osm let a nic z toho, co ve své sci-fi popisujete se nestalo. Neměli jsme žádnou vládu s KSČM, žádné omezování svobody, díky rozumné politice minulé vlády jsme měli na jejím konci rekordní hospodářský růst, rekordní pokles nezaměstnanosti, rekordně nízké úrokové sazby, inflaci do 2,5%, rekordní výstavbu bytů a domů, rekordní výstavbu nových dálnic, rekordní přebytek v zahraničním obchodě, rekordní příliv zahraničních investic,rekordní počet vysokoškolských studentů, nejnižší spoluúčast pacientů ve zdravotnictví v EU 27, složenou daňovou kvótu 34,4%, když k tomu připočtu zadluženost pod polovinou evropského průměru a vstup do EU a do NATO, nepřipadá mi to až zas taková katastrofa 8 let vládnutí ČSSD ( na němž se tak či onak podílela zejména ODS - první 4 roky v rámci opoziční smlouvy, pak KDU a Unie svobody v rámci koaliční vlády). Možná toho chci od vlády málo, vzhledem k evidentnímu střetu zájmů se mi to ale hodnotí obtížně.

Jsem zvědav, kdo bude lepším vizionářem, a proto Vám dávám tento článek k přečtení. Promiňte samozřejmě tu malou nadsázku.


Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | pátek 15.6.2007 14:59 | karma článku: 22.85 | přečteno: 2306x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Pořád se bojíme Ruska

Podvědomě stále odmítáme právo Ukrajiny na reciprocitu způsobu vedení vojenských operací a na používání stejně účinných zbraní. A všechna čest výjimkám, kdo se nedá ovlivnit. Nelze boxovat s jednou rukou za zády.

30.5.2023 v 16:40 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 206 | Diskuse

Jan Ziegler

Drony v Moskvě, ukrajinský terorismus? Spíš ruská provokace

Tak prý drony trefily v ruském hlavním městě dvě obytné budovy. Celé je to však nějaké divné, jaký by z toho Ukrajinci měli užitek? Nebo je ruská protivzdušná obrana opravdu tak katastrofálně děravá.

30.5.2023 v 11:21 | Karma článku: 18.27 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Útočili Ukrajinci v Moskvě?

I přes vzrůstající aktivitu ukrajinských ozbrojených sil v oblasti hranic s Ruskou federací je útok na hlavní město nepřítele vysoce nepravděpodobný.

30.5.2023 v 8:47 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 1701 | Diskuse

Jan Bartoň

Dobře jsme investovali, Rusové umírají

Jak probíhá ukrajinská propaganda ve válce proti Rusku naznačuje sestřih videa s americkým senátorem. I naše média už informují o tom, že video je „sestříhané“.

30.5.2023 v 8:30 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 654 | Diskuse

Karel Trčálek

Politické lži hlasatele Mladé Fronty Fčil

Kdo z nás někdy nelhal? A kdo z nás není notorický lhářem? A kdo z nás není notorickým lhářem, aby zároveň nebyl přesvědčený, že je tím nejčestnějším člověkem? Kdo nelže, ten jako by nebyl. Nepodvolený

29.5.2023 v 17:04 | Karma článku: 25.11 | Přečteno: 618 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4863

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...