Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Svrhne Paroubek vládu ? Aneb co bude v roce 2017 ...

15. 06. 2007 14:59:53
Je 1.června 2017 a prezident České lidově demokratické republiky Jiří Paroubek ve svém pravidelném ranním projevu na TV stanici ČTNOVA 1 právě znovu vysvětluje občanům chyby vlád ODS z let 1991-1997 a chvilkového vládnutí této strany v roce 2006 a 2007. Znovu opakuje, že vítězství levicových sil v červenci 2007 bylo jedinou a správnou alternativou, že rezignace Topolánkovy vlády, na základě jeho hrdinského činu - vyvolání hlasování o důvěře vlády - bylo to nejlepší pro blaho občanů nynější ČLDR.

Předseda vlády David Rath spolu s ministrem financí B. Sobotkou v deníku Růžové Právo představili další daňové balíčky vlády. DPH za zvýší na 75%, daň z příjmů na 81%, sociální pojištění bude 90%, povinná platba na bezplatné zdravotnictví bude paušálně ve výši 5 000,- Kč měsíčně. Zároveň se však sníží daň z dýchání vzduchu o 1,5%, daň z jízdy automobilem o 0,5 %, daň z používání veřejných chodníků o 2%, daň za používání mobilních telefonů o 1,0% a dojde také k výraznému snížení daně z vyměšování o celé 3 procentní body. Nově se však zavádí daň za nošení spodního prádla, daň za užívání slunečního svitu a také poplatek pro zbohatlíky vlastnící více jak jeden TV přijímač va výši 10000,- Kč měsíčně za každý další přístroj v domácnosti.
Předseda parlamentu Vojtěch Filip s radostí oznamuje, že dluh ČLDR klesnul na pouhých 10 bilionů 800 miliard Kč a zavedení Eura bude tedy možné již v roce 2050 až 2075. Zároveň však připomíná nový zákon o neplacení daní, kdy pro jeho nejvyšší sazbu byl znovuzaveden trest smrti. Také se pochvalně zmiňuje o levné půjčce od spřátelené Venezuely ve výši 10 miliard dolarů, která umožnila zaplatit sociální dávky za měsíc květen 2017. Půjčka je splatná až v roce 2027 s úrokem pohých 28% a ručíme za ni jen polovinou Moravy.
Ministr práce Zdeněk Škromach přidal prohlášení o stavu pracujících k dnešnímu dni. Ve výrobní sféře pracuje celých 96 351 občanů, převážně však obyvatel káznic a ústavů pro choromyslné, jinak dále máme 2 861 566 státních úředníků, policistů nebo politiků, 699 856 obchodníků (100% však asijského původu) a 5 126 854 nezaměstnaných pobírajících sociální dávky. Podařilo se však získat investora na bývalou automobilku Škoda v Mladé Boleslavi (zde bohužel výroba skončila po roce 2008, když se vedení nedohodlo s odbory o navýšení mezd o 35% a VW přesunul výrobu do Vietnamu). Naturalizovaný investor Dong-Van-Tćao, zde chce za pomocí státní dotace ve výši 2 500 000 000,- Kč vybudovat velkokapacitní tržiště, kde zaměstná až 100 pracovníků. Každý kdo nastoupí do práce dostane prý jednorázový příspěvek až půl miliónu korun. Jak však dodal ministr, stejně asi budeme muset dovézt tyto pracovníky z Ukrajiny.
Rozhlasová stanice Žlutá hvězda také dnes odysílala rozhovor s posledním živnostníkem v ČLDR. Stařec si však po pětiletém pobytu v kriminálu za nezaplacení daně z používání kalkulačky na mnoho nevzpomínal a v přímém přenosu svůj živnostenský list roztrhal a snědl.
Vzhledem k blížícímu se termínu parlamentích voleb také vydal prohlášení ministr sociálních dávek a zároveň onbudsman Miroslav Grebeníček. V týdeníku Ráj na zemi znovu připoměl zvýšení soc. dávek o 5 000,- Kč na každé dítě a také otevření další školy pro bílou menšinu v Brně a Ústí nad Labem.
Bulvární deník Haló blesk noviny dnes jen kostatuje, že cena benzínu opět přesáhla 100,- Kč za litr, Vendula Svobodová se usmířila se svým nevlastním synem, Anička se stále nenašla a že bude pěkný sluneční den, tedy na dani ze slunečního svitu je každý pracující povinen odvést 181,- Kč k rukám Finančního úřadu v místě bydliště.

PS: Je to můj malinko poopravený starší text z fóra na mém osobním webu http://lion66.webovastranka.cz/ , kdy jsem jím reagoval na populistické bláboly bývalého ministra financí B. Sobotky na jeho blogu.

Odepsal mi: oceňuji Váš příspěvek, jistě dal hodně práce, ale ČSSD měla vládní odpovědnost posledních osm let a nic z toho, co ve své sci-fi popisujete se nestalo. Neměli jsme žádnou vládu s KSČM, žádné omezování svobody, díky rozumné politice minulé vlády jsme měli na jejím konci rekordní hospodářský růst, rekordní pokles nezaměstnanosti, rekordně nízké úrokové sazby, inflaci do 2,5%, rekordní výstavbu bytů a domů, rekordní výstavbu nových dálnic, rekordní přebytek v zahraničním obchodě, rekordní příliv zahraničních investic,rekordní počet vysokoškolských studentů, nejnižší spoluúčast pacientů ve zdravotnictví v EU 27, složenou daňovou kvótu 34,4%, když k tomu připočtu zadluženost pod polovinou evropského průměru a vstup do EU a do NATO, nepřipadá mi to až zas taková katastrofa 8 let vládnutí ČSSD ( na němž se tak či onak podílela zejména ODS - první 4 roky v rámci opoziční smlouvy, pak KDU a Unie svobody v rámci koaliční vlády). Možná toho chci od vlády málo, vzhledem k evidentnímu střetu zájmů se mi to ale hodnotí obtížně.

Jsem zvědav, kdo bude lepším vizionářem, a proto Vám dávám tento článek k přečtení. Promiňte samozřejmě tu malou nadsázku.


Autor: Karel Kříž | pátek 15.6.2007 14:59 | karma článku: 22.85 | přečteno: 2306x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

O protestujících zemědělcích a některých českých europoslancích

Jelikož téma pondělního zemědělského protestu stále hýbe mediálním prostorem, rozhodl jsem se napsat k němu ještě jeden článek (který je tentokrát myšlen zcela vážně).

22.2.2024 v 13:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 |

Michal Vimmer

Naše opocená pravice

Těžko říct, kdy Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. naposled tvrdil, že řídí pravicovou vládu. Českému lidu je to jedno, zvykl si, že v únoru říká něco úplně jiného než včera. Ovšem jeho fialoví voliči věří, že oni volí pravici.

22.2.2024 v 8:50 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 473 | Diskuse

Michal Vimmer

Komu troubí traktor ?

Fialova vláda sice nestojí za nic, ale když ne oni, tak Babiš s Okamurou a to by bylo peklo ! : Neprůstřelný argument, který stačí k životu každému z XY% věrných. Jenže není to tak docela pravda. Od toho je tady Prezident PP aby

21.2.2024 v 10:49 | Karma článku: 30.23 | Přečteno: 989 | Diskuse

Josef Nožička

Fialova vláda podporuje zemědělce, ale ne ty špatné a proruské

Jak se vláda premiéra Fialy připravovala na včerejší jednoznačně neúspěšnou demonstraci zemědělců v Praze? Pokud vás to zajímá, dozvíte se to v tomto blogu...

20.2.2024 v 8:15 | Karma článku: 44.82 | Přečteno: 5198 |

Bohumír Šimek

Zemědělci, pozor!

Na stávku a protesty máte v liberální demokracii právo. Naše společnost je nebezpečně rozdělená, a tak byste měli rozlišovat, zda vás k tomu vybízejí vaše zemědělské organizace nebo destruktoři státu.

19.2.2024 v 16:07 | Karma článku: 23.01 | Přečteno: 648 |
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4865

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...