Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Sex, nevěra a bulvár

24. 08. 2008 10:35:31
Přijdou k nebeské bráně tři ženy. Bůh praví: “Která z vás alespoň jednou v životě zhřešila a byla nevěrná svému manželovi, může se hned obrátit a jít do pekla.” Dvě ženy zčervenají, otočí se a jdou pryč. Bůh chvilinku pozoruje tu třetí, která zůstala na místě a volá za odcházejícími ženami: “A tu hluchou si tam vemte taky!”

Tolik vousatý prostonárodní vtip. V současné době však výsostně aktuální. Oficiálně se k nevěře přiznává asi 70% můžů a téměř 50% žen. Přiznává. Skutečnost bude asi někde kolem devadesáti procent. Člověk totiž nebyl stvořen k monogamnímu vztahu a sex se stal, alespoň dle bulvárních titulků, alfou a omegou lidského žití. Kdo nesouloží jako králík – v podstatě nežije.


Otevřete-li jakékoliv noviny, časopis či internetovou stránku, nikdy zde nebude chybět nahotinka, úvaha o délce penisu, hledání bodu G, anketa o počtu styků za týden nebo odkaz na hardcore porno. Kdo tedy má odolat? Nikdo si nechce přiznat, že právě on je ten balík, co si to už patnáct let jednou za měsíc protrpí se stále stejnou maminou na misionáře. Společenský tlak jej vede úplně jiným směrem. Boubelky, brunetky, kozatky, lolitky, černoši, gayové, transsexuálové, koně, psi, vibrátory. Každý den, každou hodinu, pokaždé s jiným, pokaždé s jinou.


Má tedy klasicky oddaný pár vůbec šanci dodržet slib věrnosti v manželství po celý život ? V dnešní době jen velmi, velmi těžko. V podstatě by se muselo jednat o svazek asexuálního světce a frigidní krasavice z domu hrůzy. I tak by je mediální masáž přiměla alespoň k pokusu o návštěvu veřejného domu, popřípadě k flirtování s ovíněným šéfíkem na firemní oslavě vánoc. Jak tedy na nevěrníky nahlížet ?


Prastaré moudro našich babiček “Co oči nevidí, srdce nebolí,” se dá akceptovat jen do určité hranice. Chudák, který jako poslední z celé vesnice nechce vidět svoje dvoumetrové parohy není zrovna ideálem důstojného charakteru. Proto je třeba přes veškeré negativní dopady této problémové situace začít jednat. Řešení je několik. Od idiotského: nevidím, neslyším, myslím na děti, jsou to pomluvy, závidíte mi krásného manžela (manželku), až po brutální zásah do obličeje nevěrníka (nevěrnice).


Lidstvo si v tomto případě našlo asi jedinou možnou slušnou alternativu. Pověstné a vysmívané kufry přede dveřmi. Ukázat partnerovi, že není středobodem vašeho života. Že nebudete tolerovat ponížení jím způsobené ani za cenu budoucích komplikací a životních problémů. Záletník, který nepozbyl soudnosti a eventuálního citu ke svému protějšku se v tomto bodě zastaví a přeřadí na nižší rychlostní stupeň. Čas pomůže a rodinka může býti zachována.


Horší je to s jedinci, kteří ani takovouto výzvu nepochopí, nebo nechtějí pochopit. Mdlý rozum, navíc ovládaný dominantním libidem, není tou ideální kombinací pro solidní a férový manželský svazek. Statistiky nám však nastavují neúprosné zrcadlo. Každý druhý pár se rozvádí a absolutně většinovým důvodem je právě nevěra. Takže “je něco shnilého ve státě Dánském”. Téměř všemi médii vypěstovaný ideál stále připraveného nadsamce a pětkrát za sebou uspokojené vzdychající Bárbíny se vrací jako bumerang.


Jak se potom má obyčejný jedinec, vracející se unavený z práce, okřikující rozdováděné děti a večeřející topinky s máslem, vůbec podívat Blesku (Aha apod.) do očí? Místo exotické krásky manželka v natáčkách, místo rozdováděného býka, manžílek s lahváčem před televizí. Uf, přátelé, život není peříčko ani pozlátko novinových superstory. Buďte ke svému protějšku tolerantní. Vždyť dobré manželství je spíše než sexuální vichřice kamarádský vánek. Kdo po letech soužití nenajde spíše duchovní hodnoty svého partnera, bývá nešťastný. Kdo místo toho hledá bulvární ikonu krásy a tělesných radovánek, bývá nešťastný nadvakrát. Neexistuje !

Výběr nejzajímavějších článků na: http://pravyblog.blog.cz/


Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | neděle 24.8.2008 10:35 | karma článku: 41.88 | přečteno: 11022x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Helena Munzarová

Máte vtíravé myšlenky? Co s nimi děláte?

Zbavit se trápení v době, kdy člověku mozek neustále předhazuje vtíravé myšlenky, moc nejde. Zkuste najít příčinu, ale hlavně co nejvíc myslete na jiné věci a udržujte nebo najděte přátelství a dobré vztahy. Hlavně nebuďte sami!

30.5.2023 v 18:22 | Karma článku: 6.34 | Přečteno: 87 | Diskuse

Iva Votočková

Mít či nemít ego

Jak říká moje duchovní učitelka, nejsofistikovanějším programem ega je "stav bez ega". Jakmile se začneme zabývat myšlenkou "nemít ego", můžeme si být jistí, že to je právě projev ega, které se snaží mít situaci pod kontrolou.

30.5.2023 v 17:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Otto Kamm

Úsporný balíček je PPP

Opravdu se nejedná o úsporný balíček ale o Plný Pytel Problému (díky Š+G, kteří tento pojem zavedli), který nyní přesně vystihuje situaci s konsolidačním balíčkem. Přitom největší problém není v navrho-vaných úsporných opatření.

30.5.2023 v 16:08 | Karma článku: 25.36 | Přečteno: 323 | Diskuse

Filip Vracovský

Kosovo je srdce Srbska vzkázal Djokovič...

Nedá mi to abych k tomuto tématu taky neutrousil pár slov. Vaše názory mě samozřejmě taky zajímají...

30.5.2023 v 13:57 | Karma článku: 18.70 | Přečteno: 480 | Diskuse

Karel Babica

Válka bude, víc vám neřeknu.

Pro svůj dnešní blog jsem si půjčil známou hlášku z pera Jaroslava Haška. Nic bych si nepřál méně, než aby nedocházelo na slova rýpalů. Nicméně náčelník Řehka otevřel okno pana Overtona pěkně dokořán.

30.5.2023 v 13:45 | Karma článku: 26.24 | Přečteno: 444 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4863

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...