Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Společnost nemocná strachem, frustrovaná, nesvobodná

25. 11. 2014 8:08:08
Pokud si vzpomeneme na čtvrt století starou atmosféru velikých demonstrací proti komunistickému režimu, na ideály cinkajících klíčů, na plamenné projevy „revolučních“ ikon národa, na vzájemnou lidskou sounáležitost, která sálala z nadšených davů a na úsměvy znamenající naděje, vypadá současný stav společnosti jako by ty samé lidi někdo zmlátil obuškem, hodil na ně těžkou depresivní deku a oni zapomněli na vše dobré co v nich dřímalo, na veškerý potenciál s jehož pomocí chtěli budovat spokojenou, prosperující, svobodnou a bohatou budoucnost naší vlasti.

Proč nemáme, co jsme chtěli? Proč je národ opět rozdělený na nesmiřitelné tábory? Co je příčinou všeobecné nespokojenosti, zloby a zoufalých výkřiků do politické tmy arogance? Co je pravým důvodem neutěšeného stavu návratu normalizačních komunistických praktik do řízení společnosti? Bylo snad před rokem 1989 opravdu lépe, nebo jsou jen naši současní panáci u moci natolik destruktivní silou společenského vývoje, že to není možno prakticky pochopit, lidsky akceptovat a bez odporu tolerovat?

Mainstreamová propaganda do nás dnem i nocí hustí, že jsme si v listopadu 89 vybojovali svobodu, vypořádali se s komunismem a přešli ze socialistického „tureckého“ hospodaření na „kapitalistický“ volný trh. Odpovědi na otázky v předchozím odstavci spočívají v absolutní lži, kterou právě tato věta skrývá. Nic není totiž vzdálenějšího pravdě, nic není vzdálenějšího naší současné realitě.

  • Jak je to s proklamovanou svobodou?

Komunistický totalitní koncentrák obehnaný ostnatým drátem a hlídaný udavači, agenty a fízly na každém rohu, opravdu nemohl dát lidem ani malinkou iluzi o svobodném životě. Lidé žili jako zvířata v kleci, byť s jistotou nějakého krmení a slámy na podestýlku. Sametově bylo umožněno vězení otevřít a dát chovancům možnost se volněji projít, nadechnout se či si zakřičet. To je dnes předkládáno jako vybojovaná svoboda.

Se skutečnou svobodou to však nemá mnoho společného. To jen bolševický vládnoucí tyran vyhodnotil situaci a v obavě, že by za nějaký čas mohlo zotročené obyvatelstvo opravdu radikálně vzít spravedlnost do vlastních rukou, povolil uzdu a internacionálně se dohodl, že vrátí poddaným alespoň základní atributy lidské hrdosti výměnou za „nedotknutelnost“ nakradených majetků a personálních výhod.

Zbídačeným komunistickým nevolníkům se na první pohled může zdát, že jezdit do ciziny bez dozoru namířených samopalů, vyjadřovat myšlenky bez hrozby několikaletého kriminálu či třeba volit z více než jedné nařízené možnosti je ta pravá svoboda, ale není tomu tak. Je to jen malé narovnání hřbetu a vymanění se z pozice bezduché loutky režimu přežívající bez náznaku sebeúcty.

Reálné občanské svobody dosaženo nebylo a není. Mocenská věrchuška nás dále spokojeně ovládá jako nesvéprávné stádo pomocí daňového okrádání, dehonestujícího zneužitelného právního rámce, soudní i policejní mafie či nakoupených propagandistických nástrojů tak, aby naše životy nebyly cestou k aktivnímu nezávislému svobodomyslnému jedinci, ale jen cestou ustrašeného přežití v dennodenní obavě před problémy se státní byrokracií.

  • Jak je to s vypořádáním se s komunismem?

Je naprosto evidentní a dnes již opatrně potvrzované i z „oficiálních“ zdrojů, že k žádnému vypořádání s komunisty nedošlo ani náznakem, a že celá sametová fraška se odehrála na objednávku a pod režií tehdejších komunisticko-estébáckých špiček. Nemohlo tedy dojít ke společenskému odstavení bolševických kádrů, ani k přehodnocení jejich „budovatelských“ národohospodářských vizí, natož k prozkoumání a řešení nakradených majetků.

Dnes je tedy celá společnost stále řízena a ovládána komunistickým myšlením i sociálně inženýrskými teoriemi v podání bývalých nomenklaturních kádrů, estébáckých fízlů či v „lepším“ případě jejich druhou kolonou z odstavené kliky osmašedesátníků nebo programově připravovaných „nadstranických“ odborníků pod vedením soudruhů z KGB.

  • Jak je to s „kapitalistickým“ volným trhem?

Největší „sametový“ podvod byl však spáchán na lidech, kteří chtějí tvořit reálné hodnoty a poctivou prací si vybudovat slušnou existenci.Oni se stali, a stále jsou, hlavním terčem závistivé lůzy, politické populistické lůzy i mediální lůzy. Jsou označováni za viníky všeho zlého, házeni do jednoho pytle s podvodníky a zloději, za „kapitalistické“ vyořisťovatelské stvůry, daňové okradače státu a dokonce za parazity společnosti!

Je ve své podstatě zázrak, že se přes to všechno, přes tisíce byrokratických klacků pod nohy, přes nepřátelské daňové, zákonné i společenské prostředí, podařilo některým jednotlivcům doslova vydupat ze země prosperující českou firmu, aniž by byli přisáti na státní penězovod či by díky „nejmejakooni“ politice rozkradli na co dosáhli. Těmto lidem patří obdiv a čest.

Bohužel jich není mnoho a rozhodně jich nepřibývá. Ba naopak. Proč? Pokud stát blahosklonně povolí pekaři prodávat svým zákazníkům chléb, ještě se nejedná o svobodu podnikání a volný trh. Velmi záleží na podmínkách, za kterých je tuto praxi možno provozovat. A ty jsou děsivé, často ponižující, nespravedlivé, socialistické.

Zákony byly ušity na míru podvodníkům, tunelářům, šmelinářům a parazitům kolem státních koryt. Živnostenské a poctivé podnikatelské konkurenci byla určena jen role dojné krávy a mediálního otloukánka. Trh byl tedy pokřiven tisíci nesmyslnými zákony, vyhláškami a nařízeními, likvidační daňovou nepřehlednou džunglí a přerozdělovacími sociálně inženýrskými manévry tak, že je opět naprosto závislý na rozhodnutích úředníků, jejich korupční náladě a uplácené náklonnosti. Ani náhodou se nejedná o spravedlivou „kapitalistickou“ volnou soutěž, ale o nový eurosocialistický experiment o rozkrádání zdrojů, které však pomalu, ale jistě, docházejí.

  • Svoboda znásilněná, společnost nemocná

Naše současná společnost tedy neoslavila dvacet pět let od „sametu“ ani v nejlepší náladě, ani v nejlepší kondici. Jednotlivé rozhádané skupiny se pouze předháněly v kydání špíny na svoje oponenty. Hledá se viník, hledá se spasitel.

Je třeba racionálně konstatovat, že kvalita našeho života se po roce 1989 rozhodně zlepšila. Neryjeme držkou v zemi, malinko jsme narovnali záda, už se nemusíme stydět za život v šedivé kleci za jistotu páchnoucích pomejí k večeři. Nicméně spokojeni býti nemůžeme, neboť perspektivy a šance, které se před námi otevřely, jsem využít nedokázali.

Získali jsme zpět část obyčejné lidské hrdosti i občanského sebevědomí, ale jsme stále svázáni nesvobodou ekonomickou a byrokratickou. O kvalitě našich životů si nerozhodujeme sami, ale stále více a více erární moloch, hrubě zneužívající svého postavení, tedy zkorumpovaná banda politických zlodějů, kteří myslí jen na vlastní kapsu a prebendy, a kteří stvořili takové právní a ekonomické prostředí, že společnost nemá žádnou účinnou sílu se jim bránit.

Chtěl bych se jednou dožít dne, kdy demokratická většina populace pochopí, že tato nemoc naší společnosti není důsledkem „budování vykořisťovatelského kapitalismu“, ale právě naopak, aplikací starého komunistického myšlení na ovládání poddaného stáda. Dne, kdy lidé pochopí, že desítky let socialistických slibů, okrádání produktivních tvůrců hodnot, byrokratického znásilňování svobod a populistické politiky inženýrů moci není onou vytouženou cestou do prosperující budoucnosti sociálních jistot, ale stále stejným velkolepým marxistickým podvodem na prosťáčcích, kterým není dovoleno plnohodnotně žít, ale jen se bát, platit a přežívat.

Dne, kdy lidé pochopí, že jen oni sami jsou pravými strůjci své svobody a životního štěstí, ke kterému nepotřebují ani fízly na každém rohu, ani daně zneužívající zloděje, slibující jim za zotročení ráj na zemi, ani pofidérní sociální jistoty, které jim stejně nakonec ti samí paraziti, ukrývající se za „dobropáchající“ stát, zase ukradnou.

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Související články:

O svobodě se nediskutuje

Čekání na Reagana

Nejsme jako oni: Ministrem může být i ten nejhorší bolševický šmejd

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | úterý 25.11.2014 8:08 | karma článku: 42.78 | přečteno: 6717x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Pořád se bojíme Ruska

Podvědomě stále odmítáme právo Ukrajiny na reciprocitu způsobu vedení vojenských operací a na používání stejně účinných zbraní. A všechna čest výjimkám, kdo se nedá ovlivnit. Nelze boxovat s jednou rukou za zády.

30.5.2023 v 16:40 | Karma článku: 15.19 | Přečteno: 194 | Diskuse

Jan Ziegler

Drony v Moskvě, ukrajinský terorismus? Spíš ruská provokace

Tak prý drony trefily v ruském hlavním městě dvě obytné budovy. Celé je to však nějaké divné, jaký by z toho Ukrajinci měli užitek? Nebo je ruská protivzdušná obrana opravdu tak katastrofálně děravá.

30.5.2023 v 11:21 | Karma článku: 18.27 | Přečteno: 227 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Útočili Ukrajinci v Moskvě?

I přes vzrůstající aktivitu ukrajinských ozbrojených sil v oblasti hranic s Ruskou federací je útok na hlavní město nepřítele vysoce nepravděpodobný.

30.5.2023 v 8:47 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 1698 | Diskuse

Jan Bartoň

Dobře jsme investovali, Rusové umírají

Jak probíhá ukrajinská propaganda ve válce proti Rusku naznačuje sestřih videa s americkým senátorem. I naše média už informují o tom, že video je „sestříhané“.

30.5.2023 v 8:30 | Karma článku: 29.51 | Přečteno: 648 | Diskuse

Karel Trčálek

Politické lži hlasatele Mladé Fronty Fčil

Kdo z nás někdy nelhal? A kdo z nás není notorický lhářem? A kdo z nás není notorickým lhářem, aby zároveň nebyl přesvědčený, že je tím nejčestnějším člověkem? Kdo nelže, ten jako by nebyl. Nepodvolený

29.5.2023 v 17:04 | Karma článku: 24.97 | Přečteno: 613 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4863

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...