Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Jourová:Znám cenu svobody.Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

1. 10. 2014 11:11:11
Naše nová eurokomisařka bude dnes podrobena tak zvanému grilování v EP. Poslanci by měli v tomto procesu zkoumat, zdali má profesionální, lidské i morální předpoklady k vykonávání velmi prestižní funkce na evropské politické scéně. Měla by o hlavu převyšovat obyčejné eurosmrtelníky svým umem, pracovním nasazením, charakterem i morálně volními vlastnostmi. Jako nejlepší z nejlepších, jako pečlivě vybraný vyslanec svého národa. Je taková Věra Jourová?

„Má kariéra mi přinesla řadu pozitivních zkušeností, ale rovněž i ty nejobtížnější chvíle v mém osobním i profesním životě. Principy svobody a bezpečnosti jsou pro mě obzvláště důležité i vzhledem k tomu, že jsem byla v roce 2006 neoprávněně obviněna a držena měsíc ve vyšetřovací vazbě. Naštěstí jsem byla plně rehabilitována soudy. I když bych tuto zkušenost nedoporučovala, dala mi jedinečnou možnost nahlédnout do toho, jak důležitá je vláda práva v trestním řízení. Když si projdete touto zkušeností,začnete chápat, co to znamená být konfrontován s jasnou nespravedlností. I to je důvod, proč tak odhodlaně zdůrazňuji svobodu jednotlivce, kterou považuji za nejvyšší hodnotu, která by měla být podporována a chráněna,“ uvedla Jourová v písemných odpovědích na otázky europoslanců.

Jeden by málem slzu uronil. Věnovali jsme se na stránkách Pravého prostoru cause Budišov, o které Jourová píše, velmi podrobně. Ze všech možných dostupných indícií je patrné, že Věra Jourová tak úplně obětí nebyla, ale spíše naopak. Po prvotním přiznání a obvinění tehdejšího premiéra Paroubka na spolupráci při tunelování evropských dotací došlo pravda k dramatickému zlomu při vyšetřování, ale až po „interesantní“ změně výpovědi a „ztrátě paměti“ obviněné Jourové.

Věra Jourová byla propuštěna z vyšetřovací vazby, později dokonce vysoudila několikamiliónové odškodné, Paroubek a jeho partajní soudruzi zůstali křišťálově čistí a jediným opravdu potrestaným v celé cause je dnes ten, který celou zlodějinu policii ohlásil a chtěl se podílet na jejím vyšetření. Marek Řičář.

Politická a soudně-policejní mafie si jej podala ve velkém stylu, velmi podobném praktikám bývalé StB. On totiž měl tu „drzost“, že poukázal na kriminální chování mocenské věrchušky a to se v Česku nesmí ani dnes. Zmatečné vyšetřování, kde se ztrácely důkazy, zmatečná soudní jednání, výpovědi svědků, desítky nesrovnalostí ve spisech a mnoho dalších podivností provázelo celý případ až do, pro pana Řičáře, naprosto zničujícího konce.

Celá jeho rodina bylo po jasných výhrůžkách smrtí převedena nejprve do programu ochrany svědků. Se svojí manželkou a pěti dětmi se musel několik let skrývat pod cizím jménem s „policejní ochranou“. Neměl tedy ani možnost nijak zasahovat do dalšího vývoje budišovské causy a tak se důsledky této „pomoci“ od státu staly pro celou jeho rodinu fatálními.

Zatímco Jourová, Paroubek, Doležel a další „velké“ figury z tohoto případu si dnes užívají „plodů“ své politické práce, deklarují boj za svobodu, proti korupci, proti nespravedlnosti a za právní stát, v případě naší nové eurokomisařky dokonce na úrovni EU, architekt Marek Řičář byl uklizen na 6 a půl roku do kriminálu. Zřejmě pro výstrahu všem jeho možným následníkům, kteří by také chtěli upozornit na nějaké nesrovnalosti při čerpání všemožných dotací a grantů.

Jsem opravdu zvědav, zdali se při tom „bruselském grilování“ najde alespoň jeden europoslanec, který se Věry Jourové přímo zeptá:

„O které Věře mluvil starosta Péťa, pro níž měl nachystány 2 milióny Kč?

Proč jste v kause Budišov tak radikálně ze dne na den změnila výpověď?

Proč, když si natolik ceníte svobody člověka a chápete co je to být konfrontována s jasnou nespravedlností, se neangažujete v pomoci Marku Řičářovi a v hnutí za obnovu jeho procesu?

Proč na sobě necháváte stín mafiánského spolčení i účelového jednání a nepostavíte se k celé cause Budišov čelem a celou vahou své politické osobnosti i nynější funkce se nesnažíte veškeré pochybnosti o morální a charakterové čistotě vaší politické kariéry odstranit?

Máte k tomu snad nějaký důvod?“

Petice za zrušení rozsudku a obnovení procesu ing. arch. Marka Řičáře: ZDE.

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Autor: Karel Kříž | středa 1.10.2014 11:11 | karma článku: 36.43 | přečteno: 2164x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Výzva od přítele: Hrozná, hrozná chyba

O změnách, které čekají Izrael po zformování pravicové – národně náboženské – koaliční vlády budeme slyšet a číst ještě dlouho. Je jich řada a jsou zásadní. Jedna z nich se týká zásahu do pravomocí Nejvyššího soudu.

2.12.2022 v 23:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Tadeáš Firla

Příměří, nebo kapitulace?

V současné době ve veřejném prostoru sílí hlasy, které volají po jakémsi příměří, které by vedlo k ukončení války na Ukrajině. Zaujal mne rozhovor p. Vondráčka, bývalého předsedy Parlamentu ČR s ministrem zahraničí p. Lipavským.

2.12.2022 v 20:03 | Karma článku: 14.17 | Přečteno: 249 | Diskuse

Jiří Turner

Koho zajímají Paroubkovy názory na Danuši Nerudovou, ať zvedne tlapku!

Ne, že by „jeden z nejoblíbenějších českých politiků“ neměl právo své názory vyjádřit, ale moc nerozumím tomu, proč někomu takovému dávají prostor prestižní média. U nás jsou všechny tlapky připaženy a na zemi.

2.12.2022 v 14:38 | Karma článku: 21.09 | Přečteno: 437 | Diskuse

Petr Štrompf

Předvolební debaty s kandidáty na prezidenta v ČT. Grilovačka se nekonala

Taky jsem se díval, jak si vedou kandidáti v soutěži Dobývání Pražského Hradu, jehož bojištěm byla veřejnoprávní Česká televize. Chtělo to ale dobrou náladu a chřupavou pochoutku k tomu.

2.12.2022 v 9:34 | Karma článku: 23.37 | Přečteno: 554 | Diskuse

Aleš Merta

Když vládní samochvála zapáchá

KDU – ČSL se na svém facebooku chlubí, jak zařídila navýšení důchodů těm, kteří vychovávali děti. Ovšem věc má menší háček.

1.12.2022 v 19:43 | Karma článku: 35.17 | Přečteno: 1130 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4863

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek večer ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...