Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. října 2023 Igor

Dotace z EU: Rychle a zběsile

7. 07. 2014 9:09:09
Ministrině Jourová, causou „Budišov“ zocelená a bývalým premiérem Rokko Šuplíkem vyučená „nepostradatelná odbornice“ přes průtok financí českým dotačním penězovodem, sdělila národu katastrofickou vizi. Představte si, že se nám nejspíše nepodaří, nedej Brusel, naházet do hajzlu úplně všechny peníze, které nám soudruzi v EU natiskli k utužení vzájemné hospodářské pomoci.

Prý máme hrozivé zpoždění v čerpání a hlavní evropští dobroserové nemají na naše vrtochy ani formuláře, ani tabulky a ani trpělivost. Tolik se snaží pomáhat rozvíjet civilizaci na komunistickém nekulturním zaostalém východě, tolik se snaží, abychom konečně slezli z těch ztrouchnivělých větví a my se ani nedokážeme v řádném čase domluvit, kdo to tady nakonec rozkrade.

Tak takhle by to nešlo. Dobro se musí konat dle norem, ať je již určeno pro kohokoliv. Bankovní rotačky jedou na plný plyn, úředníky pálí prsty, razítka i kapsy, ovčanstvo chce vidět nové krásné cyklostezky, aquaparky, kruhové objezdy a i president s nejvyšším finančním mágem chtějí rozhazovat investice až se bude z HDP kouřit. Ani „ojro“ nazmar!

Musíme tedy čerpat za každou cenu. Ať to stojí, co to stojí. Rychle vymyslet hromady hovadin, vyplnit tuny lejster, obtelefonovat kámoše, zběsile předstírat budování šťastných zítřků. Jaký to má smysl, komu to opravdu prospěje či za co se to bude kofinancovat momentálně není důležité. Smečka politických podnikatelů slintá jak Pavlovovi psi a těší se na vydatnou hostinu. Druhá smečka, v teplých křeslech státní správy, pak pomalu připravuje krabice od vína na „financování volebních kampaní“. Zaběhnuté pořádky si rozvracet nedáme.

Je tedy vidět nebývalá nervozita na tvářích současných vládnoucích růstotvůrců, je slyšet afektovaná hysterie rozmazlených dětí, kterým berou oblíbenou hračku. Tolik si zakládají na dokonale fungujícím socialistickém systému okrádání produktivního obyvatelstva, přerozdělování pod pláštíkem páchání všeobecného dobra i sociálních jistot a propagandou pokrytém šedém korupčním odklánění, který dokázali vsugerovat občanům jako jediný správný společenský konsensus, že jakákoliv malá chybička v tomto rudém Matrixu, jako například, že zdroje najednou nejsou, jim činí docela zásadní problém.

Od nástupu vlády Bohuslava Sobotky, řízené Andrejem Neburešem, v podstatě neslyšíme nic jiného než jak budeme čerpat evropské peníze, kolik jich tam pro nás leží připravených, kolik by nám jich nemuseli poslat, jak potřebujeme investovat, budovat tu páteřní dálniční síť a jak to Kalousek všechno podělal i dopředu. Slovo dotace nahradilo v mluvě našich vládních paňáců slovo práce a nikdo jim zřejmě nevysvětlí, že přehazováním peněz z jedné hromady na druhou, když se ještě během přehozu třetina ztratí, se žádná lepší a prosperující budoucnost vybudovat jaksi nedá. Obávám se však, že oni to také dobře vědí.

Vláda, pro kterou je prioritou dotační politika, jak nám současná koalice dnes a denně předvádí ve všech médiích a podniká veškeré související kroky, je stejné zlo jako dotace samé. Likviduje volný trh, ničí svobodné podnikání, podporuje korupční systém, okrádá obyvatelstvo a vede nás přímou cestou do pekel. Líp nebude, zapomeňte!

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Autor: Karel Kříž | pondělí 7.7.2014 9:09 | karma článku: 36.24 | přečteno: 1662x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Slovensko: Exit-pooly zkrachovaly

Slovenské volby jsem sledoval se zájmem, nicméně jsem se k nim během kampaně nevyjadřoval. O to více musím konstatovat, že přání autorů exit-poolů zcela zkrachovalo.

1.10.2023 v 9:00 | Karma článku: 27.92 | Přečteno: 386 | Diskuse

Josef Nožička

Navzdory „volebním vlakům“ Fico volby na Slovensku vyhrál…

Že nabídky jet zdarma na víkend domů využijí zejména mladí studenti, u kterých se příliš nepředpokládá, že by volili Ficův Smer, asi nebylo zase tak těžké odhadnout.

1.10.2023 v 8:10 | Karma článku: 31.83 | Přečteno: 597 | Diskuse

Tomáš Kučera

Den poté.

Ne, dnes se nebudu zabývat rozborem skvělého katastrofického filmu Rolanda Emmericha, i když to, o čem budu psát, je taky slušná katastrofa.

1.10.2023 v 8:05 | Karma článku: 4.22 | Přečteno: 208 | Diskuse

Petr Borovec

Svoboda ne vždy vede k největšímu bohatství národa.

Vždy píšu o tom, že svoboda vede k největšímu bohatství národa a jakákoli státní nesvoboda k chudobě. Bohužel to není tak jednoduché. Proč je to tak? Které státy jsou ziskové?

30.9.2023 v 21:35 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 164 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Abcházie, genocida Gruzínů z roku 1993 zůstala nepotrestána a tabu

Osetský a abcházský separatismus Kreml proti Tbilisi dlouhodobě organizoval - Rusko potřebovalo strategický gruzínský přístav Suchumi, proto financovalo abcházské „ separatisty“ – své loutky, aby Abcházii, v níž Abcházové byli

30.9.2023 v 20:48 | Karma článku: 8.59 | Přečteno: 164 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4864

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...