Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Přežijí živnostníci a malé firmy další rok?

1. 01. 2014 7:07:07
Nevím jak vy, přátelé, ale já si každý rok říkám, že horší to už být nemůže, ale vždy jsem “překvapen” jak si s námi naše socialistické vlády i volení zástupci stále více vytírají zadele. Uplynulý rok byl mimořádně výživný. Dozvěděli jsme se, že malý podnikatel je vlastně parazit, který neumí nic jiného než okrádat produktivní erární zaměstnance malými daňovými odvody a jedině ještě větší státní buzerace, zvýšení daní, větší míra korupčního přerozdělování či další regulace volného trhu zajistí budoucí prosperitu, štěstí a blahobyt obyčejného lidu, sociální spravedlnost a fungující stát.

Novinové články mainstreamových médií se jako každoročně pozastavovaly nad předvánočně i povánočně naplněnými parkovišti před megachrámy konzumu, kde davy našich spoluobčanů, kteří neví co s penězi, nakupovaly až se z košíků a pokladen kouřilo. Svědčí to prý o stále rostoucím bohatství obyčejného člověka, který si sice pořád jen stěžuje, ale ve skutečnosti leží doma na strožoku plném bankovek, které by mohly rozýbat naši skomírající ekonomiku a konečně tak potvrdit slova vládních “odborníků”, že se máme tak dobře jak jsme se ještě nikdy neměli, jenom to nechceme vidět.

Ekonomičtí experti nám sice nedokáží vysvětlit proč nám stát z těch peněz na rozhýbání ekonomiky tedy vytahuje ze šrajtoflí více jak jeden a půl biliónu korun a nechává na útratu pouhou čtvrtinu vydělané částky a proč s tímto lupem zachází tak, že nám pak po ulicích běhají zoufalí poslanci Parlamentu ČR s krabicemi od vína napěchovanými milióny, kteří ani neví jak se jim tam ty hnusné peníze dostaly, ale jistě to má nějaké logické vysvětlení. Třeba zlotřilé trpaslíky zlojedy.

Lidi se mají samozřejmě dobře. Děti živí rodiče, důchodcům zvyšují po dvacetikorunách důchody tak, že už budou mít brzo i na nájem, Kolibřík s Mazánkem jsou v pohodě, erární sektor čerpá zasloužené odměny za koňskou dřinu, příjemci dotací a dávek dovádí pod solárními panely na řepkových polích vedle sociálních ubytoven. Jakousi nespokojenost snad vyjadřují jen ti, kteřímusí svojí prací vytvářet toto vznešené klima sociálního smíru, politicko-lobbystické jednoty v korupci a soudružské pomoci.

A právě v tom je genialita našeho politického vedení. K čemu jsou takoví nespokojenci? Jen vyvolávají ve společnosti nebezpečné nálady a šíří ještě nebezpečnější názory o tom, že je třeba pracovat, aby bylo na chleba, či snad, že stát, zosobněný nomenklaturními kádry volebně úspěšných partají, není Bůh všemohoucí a pomáhá a udržuje při životě hlavně jen sebe.

Odborníci na mimisterstvech, na Hradě i v nejvyšších zastupitelských orgánech však již našli a zacílili hnízdo reakcionářů, oportunistů a kverulantů. Jsou to ti, kteří nestojí v žebrácké frontě na státní milodary, ti, kteří neoprašují nad postelí svaté obrázky slibovačů zářných zítřků. Ti, kteří by velmi rádi žili důstojný, produktivní a svobodný život bez neokomunistických berliček v Orwellovském balení.

Takové je třeba zničit, a protože většina z nich se vyskytuje v řadách soukromých podnikatelů (tedy těch v pravém slova smyslu) a živnostníků, stává se tato skupina hlavním třídním nepřítelem současných držitelů koryt a ovladačů erárního penězovodu. Předanit, přeregulovat, přebyrokratizovat, nenechat je dýchat. To je recept nového eurosocialisty na “šťastnou společnost bez parazitů”.

Jaké jsou tedy konečné důsledky této praktikované politiky? Viděno realistickou optikou živnostníka nebo majitele malé firmy je to otevřeně vyhlášená válka, kde se opravdu bojuje o holé přežití. Ano, růžově nalakované zpravodajství může vytvářet dojem, že není zle, neboť lidé nemají u nákupního centra kde zaparkovat, ergo – nevědí co s penězi a moudrými kroky strany, vlády či ČNB je potřeba jen spustit nákupní lavinu a tím rozhýbat ekonomiku.

Jenže co se nakupuje? Většinou jídlo, drobnosti nebo na dluh. Lichváři zaznamenali před letošními vánoci nové půjčky za více než 10 miliard. Tedy potenciálních dvacet až třicet budoucích miliard pro exekutory. Opravdu si lidé neodpustí nejnovější televizi nebo telefon i když doma čeká účet na elektřinu? Dost pochybuji. Více jak polovina pracovně činné populace je pod klatbou hypotéky, půjčky, platebního rozkazu nebo exekuce. Tento fakt se projevuje stále více i v byznysu, malém i velkém.

Ona “sociálně spravedlivá” politika nám opět rovnoměrně rozděluje bídu, byť za potěmkinovského zpěvu jásavých melodií odkoupených médií. Jako první to poznávají právě živnosti a malé firmy bez možnosti si sáhnout na korupční penězovod státní “pomoci podnikání”. Zeptejte se obchodníků, řemeslníků, stavbařů ... kolik mají “kšeftů”, jak jim za ně platí, kolik jim měsíčně zbývá po zaplacení všech stále rostoucích nákladů a daní?

Kdo stále ještě drží podnikatelský prapor, musí si dnes připadat jako dojná kráva vedená na porážku za potlesku těch, které musí pod hrozbou kriminálu živit. Co s tím můžeme udělat? Co udělat, abychom vydrželi další rok? Co musíme udělat, abychom další rok jen nepřežívali, ale začali konečně normálně žít?

Diskuse bez registrace, další články a zajímavosti: ZDE

Autor: Karel Kříž | středa 1.1.2014 7:07 | karma článku: 47.63 | přečteno: 18130x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Držím pěsti zemědělcům

Taky jste slyšeli tu řečnickou otázku, o co prý vlastně zemědělcům jde, když zisky mají pořád dobré?

19.2.2024 v 13:15 | Karma článku: 47.46 | Přečteno: 10448 | Diskuse

David Kunc

Ekonomické události 7. týdne

Silný pokles naší inflace a pomalý pokels té Americké. Souvisí tyto dva pohyby s tím, že americká ekonomika stále "jede", kdežto ta naše se "vleče"? Odpověď najdete v textu níže

18.2.2024 v 22:20 | Karma článku: 8.53 | Přečteno: 87 | Diskuse

Alena Křehotová

Zabte mne dřív, než to udělá digitalizace

Jsou situace, při nichž se i já musím "digitalizovat". Loni to cumbajšpíl vyžadovala KB, neb mám leta internetové bankovnictví. Ovšem banka se nově a více digitalizovala a vyžadovala moji přítomnost na přepážce (však víte - nemám

18.2.2024 v 10:14 | Karma článku: 41.80 | Přečteno: 4651 | Diskuse

Jason Reed

Brusel začíná být posedlý regulací

Evropa se dostává do obrovského střetu mezi demokraticky zvolenými národními vládami a superstátem toužícím po moci. Nebude to nic pěkného.

16.2.2024 v 12:25 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 187 | Diskuse

Eva Kislingerová

Je libo 1138 litrů benzínu?

Poslední roky jsou těžké a mnoha lidem se snižuje jejich životní úroveň. Tak to je, nelze to popřít. Je to znervózňující a výsledkem je, že i někteří nesporně gramotní lidé začínají trochu podléhat představě, že dříve bylo lépe.

16.2.2024 v 12:07 | Karma článku: 35.55 | Přečteno: 4189 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4865

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...