Paroubek v plotě, aneb politický epitaf

26. 05. 2010 7:31:12
Tak to vypadá, že socialistické demokracii v Česku pšenka stoprocentně nevykvete. Poté, co zcela evidentně došla pára pod kotlem oranžové volební megakampaně, jejíž nedostatek se hlavní luftmanager pokusil zamaskovat hysterií kolem výcviku krvelačných modrých komand a obojkem na krku zdecimovaného Bohuslava, ukázal poslední volební průzkum i ohlasy nejen neobyčejných lidí, že noční můra politbyra ČSSD dostává zcela konkrétní obrysy. K epochálnímu vítězství ozářenému jasnou rudou hvězdou bude nejspíše pár bolševických hlasů v parlamentu chybět.

Kde udělali soudruzi z ČSSD chybu? Všechno bylo přeci tak precizně připraveno: polovina populace na sociálních dávkách, desetitisíce nadbytečných přerozdělovačů pobírajících státní apanáže, hospodářská krize rozpoutaná americkými imperialisty ve spolupráci s ODS, hrdinové z krajských úřadů zlikvidovali felčarskou poplatkovou hydru, plánované rodičovství prvního sociálně příkladného páru ČR vyšlo dokonale, na mítincích pívo za dvě kačky, buřty i nenávist, správnej tým tmelí Michal David s Jirkou Šlégrem, ortodoxní komunisté natěšení k tajné i veřejné spolupráci, společné tuny slibů, vagóny pečených holubů a hromady iluzí o zemi, kterou k blahobytu povede Titán se sexymozkem a chotí, do tří let hradní pán a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Boží mlýny však zřejmě v Paroubkově případě začaly mlít na vyšší rychlost. Možná pár obyčejných občanů prohlédlo jeho kázání vody a pití vína nejluxusnějších značek, možná někomu došlo, že nelze plnými hrstmi více rozhazovat a zároveň snižovat zadlužení, možná si někdo uvědomil, že Řecko zase není až tak daleko, možná si konečně pár lidí řeklo, že se může na jeho populistické vodění za ručičku jednoduše vykašlat a raději narovná hřbet.

Každopádně má Jiří Paroubek i s jeho partou výtahářů k moci celkem vážný problém. Partajní sekera je zaťata velmi hluboko a státní dotace ji zřejmě z futer nevytáhnou. Byznys plán Jaroslava Tvrdíka tak dostává podobné obrysy jako za jeho působení v ČSA. Přátelům oranžové růže jednoduše došla škvára, krupice, mazání, prostě prachy, vole. Jedinou šancí je tedy uklohnit po volbách nějakou koalici a s plnou parádou otáčet koly státního penězovodu tak, aby vždy správně ukáplo do pokladny v Lidovém domě.

Jenomže to nebude pro současné vedení socanů vůbec jednoduché. S TOP09 po včerejším prohlášení Karla Schwarzenberga počítat nemůže, ODS snad rituální sebevraždu nespáchá, takže zbývají Věci veřejné, dá-li pán Bůh KDU-ČSL a podpora KSČM. A tak zde zůstává Paroubek jako kůl v plotě. Se svými druhy dokázal pozurážet, zneuctít a sprostě pomluvit snad každého názorového oponenta v dosahu našich médií a ačkoliv se kluci prý vždycky nějak domluví, předseda ČSSD si svým konáním vypálil na čele cejch. Cejch nafoukaného, marnotratného papaláše bolševické éry, který neplní dohody, nedodržuje sliby a v cestě na vrchol dokáže podrazit i včerejšího přítele. S těmito předpoklady se může obrátit opravdu jen na soudruhy z KSČM, pro které jsou jmenované praktiky historickým standartem. Pokud tedy nedají spolu dohromady alespoň 101, politická kariéra Jiřího Paroubka nenávratně končí.

Sociálním demokratům totiž nezbyde nic jiného než se současného vůdce zbavit, neboť v případě jeho dalšího setrvávání ve funkci předsedy by mohlo dojít k tomu, že po likvidaci ideologické, která probíhá, by mohla nastat i likvidace materiální, což by oranžovým straníkům již asi opravdu vadilo. Sám Jiří možná čerpal předběžně zkušenosti od Mirka Topolánka, se kterým se nedávno osobně setkal. Zle mu však jistě nebude ani poté, na obzoru bude nějaké bruselské hnízdo vzoru Špidla, či balík akcií od Standy Grosse. Co však s uraženým egem zneuznaného sociálního mesiáše?

Bude muset zapůsobit paní Petra. Možná napíše zase oslavnou ódu, možná pofouká bolístku jiným způsobem. My ostatní si však můžeme jen přát, aby v České republice jednou nastal takový právní stav a morální prostředí, které podobné politické figurky nepustí ani k roznášení volebních letáků, natožpak k rozhodujícím veřejným funkcím, které každodenně ovlivňují životy nás všech. Volte proto s rozumem, volte s hrdostí a hlavně už nezkoušejte rýt držkou v zemi za odpadky z panského stolu. Díky.

Autor: Karel Kříž | středa 26.5.2010 7:31 | karma článku: 48.95 | přečteno: 30035x

Další články blogera

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 744 | Diskuse

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma článku: 28.75 | Přečteno: 882 | Diskuse

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma článku: 44.64 | Přečteno: 5525 | Diskuse

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma článku: 32.62 | Přečteno: 981 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Naše země vzkvétá, někde více někde méně

Ano, nic si nenalhávejme naše země vzkvétá. Srovnávat její stav se stavem před třiceti lety je v zásadě nemožné. Neboť tehdejší zuboženou, beznadějně chudou a zaostalou zemi, jejíž zřízením byla komunistická diktatura

18.11.2019 v 17:00 | Karma článku: 17.23 | Přečteno: 285 | Diskuse

Jan Provazník

Tomáš Halík má samozřejmě pravdu

Reakce na článek Jana Bartoně - Halík tvrdí: „Problém je ve voličích“, ve kterém se autor snaží prokázat Halíkův omyl.

18.11.2019 v 16:22 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 859 | Diskuse

Miroslav Gruner

Smutná bilance 1989 -2019 a neradostné vyhlídky.

Vypadá to, že A. Babišovi přece jen jeho přešlapy projdou. A to je asi základní předpoklad, aby do politiky vstoupil P. Kellner, i když ten na to bude mít lidi. 30 let po listopadu máme překousnout lupičství privatizátorů a mlčet.

18.11.2019 v 14:00 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 450 | Diskuse

Karel Ábelovský

Milion chvilek pro"lidovou" demokracii (reakce) - aneb jak mě Větva nadzvedl ze židle

... článek Ladislava Větvičky je jednoznačně plný lží, a já bych se nebál tvrdit, že přesně takhle se dělá propaganda!!! Ten článek, je navíc sprostým, neregulerním faulem, vůči cca 250 - 280 tisícům lidí, kteří přišli na Letnou.

18.11.2019 v 13:13 | Karma článku: 29.40 | Přečteno: 2020 | Diskuse

Robert Brinda

17. listopad na Národní.

Je to k smíchu nebo k pláči, když profesor politologie nerozumí politice? Předseda ODS pan Petr Fiala na Národní poskytl novinářům "improvizované" interview.

18.11.2019 v 11:38 | Karma článku: 32.23 | Přečteno: 850 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4857

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Najdete na iDNES.cz