Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Uvolněné vyvážení hnoje, aneb bulvár Jana Krause

24. 10. 2009 9:02:33
Musím tomuto chlápkovi přiznat poměrně slušné charisma a profesionální pohotovost v myšlenkových pochodech. Jeho talk show s červeným otomanem patřila a snad ještě bude patřit mezi to lepší, čím se nám televizní stanice podbízejí. Mezi hromadami primitivních růžových ordinací, krátkých vztahů, céčkových kriminálek, rozjuchaných estrád a politicky “korektních” dokumentů to však bohužel není až tak veliké umění.

Zdroj: Ceska televize

Jan Kraus postupem času vytvořil kolem své osoby aureolu drsného moderátorského pitbulla, který svoje hosty bez milosti roztrhá na kusy a poté s povýšeným úsměvem předává pokyn hudební skupině svého syna by zahrála některou z melodií nalezenou na You Tube. Řada osobností prý tak raději pozvání odmítá, neboť idiota ze sebe dělá rád málokdo.


Mně osobně to však až tak nepřipadá. Je pravdou, že pár “modelek” si Kraus vychutnal do puntíku. Je pravdou, že někdy mi bývá za něj trapno, když nehorázným způsobem tlačí na pilu třeba v otázce intimnějších zákoutí partnerských vztahů, je však také pravdou, že někdy si host sedá na lep jednoduchých otázek sám a ve slovním duelu je položen na lopatky spíše svým přispěním. Na druhou stranu však můžeme i v tomto pořadu vidět dostatečné množství skutečných osobností, které na úlohu fackovacího panáka ega páně moderátora nepřistoupí a výsledek je přinejmenším velmi slušný.


Bohužel poslední dobou zajímavých dílů této “show” tak nějak ubývá. Kraus se občas dušuje, že výběr hostů má na starosti dramaturgie pořadu a on do toho nemluví. Zdá se však, že opak je pravdou. Na pohovku si sedá stále více spřízněných duší, před nimiž je údajný bojový pes jen přikrčeným kňourajícím mopslíkem žadonící u cukříček souhlasu s jeho “velkým bojem” o čistotu našeho mediálního světa.


Chápu, že může být rozladěn, pokud jej pisálek z Rytmu života protáhne stokou polopravd a dovymýšlených extrasuperspeciál kauz pro první stránku obrázkového plátku. Chápu, že se mu nemusí líbit každé vyjádření Rady pro televizní vysílání, chápu jeho povzdechy nad jakousi “objetkivní vyvážeností”. Nepochopím však jeho formu boje a volbu spolubojovníků.


Zřejmě se shlédl v praktikách Martina Michala, neúnavného bulvárobijce, který má na pažbě mnoho zářezů ze soudních stání při obraně cti madam manželky. Neváhal tedy tuto vlídně usadit na otoman a servilně jí přihrávat při vysvětlování sporu s údajně nespolehlivou, nevypočitatelnou a o peníze ji obírající Martou Kubišovou. Nakonec ještě Helenka zazpívala jak za starých časů prvomájových estrád a mě se zvedal kufr.


Kam tedy kráčí Jan Kraus? Co nás čeká v jeho přadu v budoucnosti? Kdo budou další podobní hosté? Spolupracovníci z tvůrčího kolektivu knihy titána české literatury kultu osobnosti Jiří Krampol či Arnošt Lustig? Nebo snad sám nejvyšší mocností osvícený guru sociálního smíru, politické dohody, ikona politické vyváženosti a taktéž chrabrý voják na frontě svatého tažení proti novinářské nekorektnosti Jiří Paroubek?


No, snad to bude lepší než poslední host včerejšího dílu Veronika Nováková. Co to mělo být jsem nepochopil. Údajně snad zpěvačka? Účastnice nějaké té “superstar”? Jednalo se ze strany dramaturgie o naschvál, který měl ukázat na absurditu požadavku na vyváženost genderovou, národní, sociální, rasovou a intelektuální po výstupech Radka Štěpánka a Karla Hvížďaly? Pokud ano, povedlo se. Pokud ne, platí věta z titulku tohoto článku.


Uvolněte se prosím v diskusi. Pěkný den s Českou televizí a její objektivní vyvážeností.


Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | sobota 24.10.2009 9:02 | karma článku: 45.33 | přečteno: 15929x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Z Hodkova až do baziliky v Sieně – Adam Oldřich Bohdanecký z Hodkova

V bazilice sv. Domenica (a sv. Kateřiny) v Sieně v Itálii se nachází epitaf mladého českého rytíře Adama Oldřicha Bohdaneckého z Hodkova, který zde zemřel na své kavalírské cestě

28.5.2023 v 16:08 | Karma článku: 13.74 | Přečteno: 204 | Diskuse

Festival Khamoro

Předpověď na příští týden: Bude svítit sluníčko (Khamoro)

Khamoro dnes zahajuje představením Divadla Trajo z Rokycan, které nese titul Djelem, Djelem. Večer pak v Gauči na Výstavišti vypukne Khamoro party, na níž zahrají kapely Feri z Brna a renomovaná skupina Kal ze Srbska.

28.5.2023 v 14:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Dita Jarošová

5 bran /povídka/

V přítmí lokálu na Letné sedí dvanáct osob, spoře osvětlených barovými světly. Nad tím vším venku květnový opar nad Kyvadlem času. Lidé v rouškách se tiše posouvají ke svým vzdáleným či blízkým cílům. Naděje rozkvétají.

28.5.2023 v 13:35 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 112 | Diskuse

Pavel Král

Jak nepřijít o naději?

Když přemýšlím o cestě krále Davida, během které na něj Šimeí chrlí nadávky a hází kamení, nemohu nevzpomenout na podobný příběh z Nového Zákona. Pán Ježíš také snášel posměch a rány bez jediného slova. A když se ho Pilát snažil..

28.5.2023 v 13:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Helena Herynková

Pojďme si na chvíli hrát na kdyby

Každému z nás staví život denně do cesty rozhodnutí a my si musíme vybrat, kam půjdeme dál. Kniha Kdyby právě s tímto operuje a nabízí čtenářům dvě verze jednoho příběhu.

28.5.2023 v 9:01 | Karma článku: 3.77 | Přečteno: 137 | Diskuse
VIP
Počet článků 501 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4863

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...